Çorlu Ceylan‘ın Rüyası Kreşi, Büyüledi

Ceylan’ın Rüyası Kreşi’nin minikleri Çorlu Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde yıl sonu gösterisi düzenledi.

Ceylan’ın Rüyası Kreşi’nin minikleri Çorlu Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde yıl sonu gösterisi düzenledi. 

Veliler büyük bir heyecanla gösteriyi izledi. Beşinci yıl sonu gösterisinde miniklerin özellikle burada özgüvenlerini sergileyeceklerini ifade eden Ceylan’ın Rüyası Kreşi sahibi Ceylan Önöz sözlerine şöyle devam etti: “Bizler, insani değerleri yüksek, hayatın her noktasında paylaşmayı bilen, bilime, sanata ve doğaya saygılı, ulu önder Atatürk’ün bizlere verdiği ödev doğrultusunda fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmeyi hedeflemekteyiz. Bu doğrultuda konusunda uzman ve deneyimli çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenleri, branş eğitmenleri ve psikologlar ile çalışıyoruz. Bu gösteri çocuklarımızın kendilerine olan özgüvenlerini, takım ruhu ile hareket etme düzeylerini, ritim duygularını ve gelişimlerini simgeliyor. Ama bizim için bunlardan çok daha önemlisi çocuk masumiyetindeki bu minik kalplerin tüm heyacanları ile kendilerini sizlere ve öğretmenlerine beğendirme duygusudur.

Buradan çocuklarıma seslenmek istiyorum. Sevgili miniklerim, hayallerinizin peşinden gidin. Biz sizleri yetiştirirken önce anne, sonra öğretmen ve yeri geldiğinde sizlere arkadaş olmaya gayret ettik.

Bu gün bu güzel mesleği yapıyorsam dün hayal ettiğim içindir. Bu gün sizlere emek veriyorsam geleceği hayal ettiğim içindir... sizleri büyütürken Türkiyenin geleceğini hayal ettim..Bu güzel ülkeyi sizler gibi pırıl pırıl çocuklarıma emanet etmenin gururunu duyuyorum. Sizleri çok seviyorum. ” 

Konuşmanın ardından iki - altı yaş minikler gösterilerini sergiledi.

http://www.59.com.tr/haber/corlu-ceyla--nin-ruyasi-kresi--buyuledi

----------------------------------------------------------------------

Çorlu Belediyesi Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliğinde Ceylen'ın Rüyası Kreşi Sahne Aldı.

--------------------------------------------------------------------

Minikler büyüledi

Ceylan’ın Rüyası Kreşi’nin minikleri Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde yıl sonu gösterisi düzenledi. Gösteriye katılan miniklerin anne babaları büyük bir heyecanla gösteriyi izledi.

Bu yıl beşincisi düzenlenen yıl sonu gösterisinde sene boyunca öğrendiklerini sergileyeceklerini ifade eden Ceylan’ın Rüyası Kreşi sahibi Ceylan Önöz sözlerine şöyle devam etti: “İnsani değerleri yüksek, hayatın her noktasında paylaşmayı bilen, bilime sanata ve doğaya saygılı ulu önder Atatürk’ün bizlere verdiği ödev doğrultusunda fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmek hedefindeyiz. Bugün ben bu mesleği yapıyorsam dün hayal ettiğim içindir. Sevgili miniklerim, hayallerinizin peşinden gidin.” Önöz’ün konuşmasının ardından iki ve altı yaşlarındaki minikler gösterilerini sergiledi.
DEVRİM

http://www.devrimgazetesi.com.tr/minikler-buyuledi/

-----------------------------------------------------------------------

Çocuklar Orion şenliğinde buluştu

Orion Alışveriş Merkezi, 23 Nisan Cuma günü artık geleneksel hale gelmiş olan "Orion Çocuk Şenliği"ne ev sahipliği yaptı. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da büyük coşkuyla kutlanan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda yine çocukların çok sevdiği aktiviteler Orion'daydı. Şişme oyun parkları, animatör gösterileri, yüz boyama ve oyun aktivileriyle dolu dolu geçen Orion şenliğinde tüm çocuklar eğlenceye doydu. Katılımın tamamen ücretsiz olduğu Orion Çocuk Şenliği'nde çocuklara rengarenk balonlar ve Türk bayrakları da dağıtıldı.

 

Her sene olduğu gibi sahne gösterilerinin de yapıldığı şenlikte Ceylan'ın Rüyası Kreşi öğrencileri sahne aldı. Birbirinden güzel gösterilerle seyircilere göz ziyafeti çeken okullar, her yaş grubundan miniklerin yeteneklerini sergilemesine fırsat sundu.

 

Okul gösterilerinin ardında Orion'un sahnesi, yeteneklerini sergilemek isteyen her yaştan çocuğun gösteri alanı oldu. Şarkı söyleyen, şiir okuyan, danseden onlarca çocuk Çocuk Bayramı'nda günün yıldızı oldular, seyircilerden bol bol alkış aldılar.

 

Şenlik alanında stand kuran ve hizmet tırını Orion şenlik alanına getiren Trakya Göz Hastanesi de ücretsiz olarak yüzlerce kişiye göz muayenesi yaptı.

 

http://www.orionavm.com.tr/page.aspx?activity=88&SiteMap=12

-------------------------------------------------------------------------

 

Yaşları Küçük Ama Marifetleri Büyük

http://www.habercorlu.com/haber-Yaslari-Kucuk-Ama-Marifetle-3548/


Ceylan’ın Rüyası Kreş ve Gündüz Bakımevi miniklerinin yapmış olduğu yıl sonu gösterileri veliler tarafından büyük memnuniyetle karşılandı.

Corlu Kres

Bu küçük yaşlarında olmalarına rağmen yapmış oldukları gösteri ile parmak ısıttıran minik kalpler bütün sevgilerini ve mutluluklarını izleyenlerin kalplerine de yansıttılar.

Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasından sonra kürsüye çıkan Ceylan’ın Rüyası Kreş ve Gündüz Bakımevi yöneticisi Caylan Bağcı yaptığı konuşmada, “küçüklerle çıkmış olduğumuz bu heyecanlı yolda bizleri bırakmayan siz velilerimize çok teşekkür ederiz, çocuklarımız bizlere bahşedilmiş mucizelerimizdir, bizler bu mucizelerle yaşıyor ve ailemizi büyütüyoruz, hepsi benim çocuğumdur onlara duymuş olduğum sevgi ve aşk bizleri buralara getirdi, 2010-2011 eğitim-öğretim yılında yapmış olduğumuz huzur evi, tiyatro, sinema ve piknik gezilerinde bizleri bırakmayan velilere sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Minikler ilk olarak bale gösterisiyle velilerin karşılarına çıktılar, almış oldukları bale eğitiminde gösteri sonrası topladıkları alışla ne kadar başarılı bir performans sergilediklerini göstermiş oldular.

Daha sonra slayt gösterilerle miniklerin resimleri sergilendi, slayt gösterisinden sonra tekrar sahneye çıkan minikler bu sefer de tango gösterisi ile sahnede yer aldılar. Büyük bir insan gibi figürleri sergileyen minikler ayakta alkışlandı.

Minikler özellikle Yonca Evcimik’in eskilerde söylediği 8.15 vapuru şarkısında göstermiş oldukları renkli ve bir o kadar güzel hareketlerle izleyenlere büyük keyif verdiler.

Yaşlarının küçük olmasına rağmen boylarından büyük işler ortaya çıkaran küçükler velilerin takdirini topladı, gösteri sonrası Ceylan’ın Rüyası Kreş ve Gündüz Bakımevi öğretmenlerine Ceylan Bağcı tarafından çiçekler verilerek teşekkürler edildi.
-----------------------------------------------------------

Diğer Haberler:

Miniklerden Yıl Sonu Gösterisi


http://www.corluhaber.com/corlu/21471/miniklerden-yil-sonu-gosterisi.html

----------------------------------------------------------

http://www.avrupayakasi-gazetesi.com/oku.php?haber=21471

Ceylan'ın Rüyası Kreşi ve Gündüz Bakımevi

T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Tekirdağ İl Müdürlüğü Gözetiminde Eğitim Vermektedir.

Misyonumuz

Samimi, bakımlı, ve korunaklı bir kreş; Profesyonel ve kaliteli bir eğitim; Çocuklarımıza güler yüz ve psikolojik destek; İşini zevkle yapan eğitim kadromuz ile

ATATÜRK İLKE VE DEVRİMLERİ IŞIĞINDA

ÖZGÜVENLİ, ÇAĞDAŞ VE DONANIMLI NESİLLER YETİŞTİRMEK

Vizyonumuz:

     Çocuklarımıza okul öncesi dönemde eğitimi eğlenceyle sunarak kişisel gelişimlerini sahip oldukları yetenekleri doğrultusunda yönlendirerek daha başında oldukları bu uzun yolda çocuklarınızın doğru bir başlangıç yapmalarını sağlamaktır.

Kayıt

Merhaba, çok yakında çocuğunuzun öğretmeni olacağım. Onlarla resimler yapacak, şarkılar söyleyecek, faaliyetlerimle onlara her gün yeni şeyler öğretmeye çalışacağım. Okulumuzda oynanabilecek birçok değişik oyuncak ile hayal güçlerini geliştirecek oyunla eğitimi birleştireceğim. Güzel bahçemizde gönlümüzce eğlenecek ve çocuklarımla meyve toplayacağım. ÇOCUĞUNUZLA TANIŞACAĞIM GÜNÜ İPLE ÇEKİYORUM. ÇOCUĞUNUZU EN AZ SİZİN KADAR SEVECEĞİMDEN HİÇ ŞÜPHENİZ OLMASIN. KONTENJANIMIZ DOLMADAN SİZİ BEKLİYORUM. ÖN KAYIT FORMU