Corlu, Kres, Ceylanın, Ruyası, Gunduz, Bakımevi, Yuva, Anaokulu, Etüt, Tekirdag, çorlu kreş fiyatları

çorlu kreş

çorlu kreşleri,çorlu kreş fiyatları, Corlu, Kres, Ceylanın, Ruyası, Gunduz, Bakımevi, Yuva, Anaokulu, Etüt, Tekirdag

eğitim, Ceylan'ın Rüyası çocuk evi, Ceylan'ın Rüyası Kreşi Ceylan'ın Rüyası Ceylan'ın Rüyası Ceylan'ın Rüyası Ceylan'ın Rüyası

Çorlu Kreş Ceylan'ın Rüyası Kreşi ve Bakımevi

Bizler, umutlarımız olan çocukların gelişimine kendimizi adamış, neşemizi ve enerjimizi onların cıvıltılarından alan kocaman bir aileyiz. Tüm faaliyetlerimizi bu bilinçle, eğitim unsurunu harmanlayarak gerçekleştiriyoruz. Sorumlu ve profesyonel tutumumuzun bir gereği olarak bilgi, görgü ve hayal güçlerini daha da genişletmeyi hedefledik. Umudumuzun yegane kaynağı olan çocuklarımızın pırıl pırıl birer geleceğe sahip olacağına duyduğum sarsılmaz inancımızla ve uzman kadromuzla çalışmaya devam etmekteyiz. Çorlu'da En İyi Kreş olduğumuz velilerimiz tarafından tescillidir. Çorlu Kreş Fiyatları Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü tarafından belirlenmektedir.

Ceylan'ın Rüyası  Çorlu Kreş ve Bakımevi olarak Muhittin Mahallesi, Mehtap Sokak,Evren Villaları No:4 de  300 m² kapalı alanı ile 150 m²'lik kauçuk zemin bahçesiyle hizmetinizdedir.

 
     Binamızın ısıtması doğalgazla ve yerden ısıtmalıdır.  Bahçemiz kauçuk zemin üzerinde bahçe oyuncakları donatılmış ve kum havuzu köşesi bulunmaktadır.  Okulumuzun içinde bulunan oyun odalarında top havuzu, salıncak ve kaydırak  bulunmaktadır. Etkinlik odamız ise müzik ve dans eğitimine uygun olarak düzenlenmiştir. Sinema odası ile tiyatro ve kukla köşemiz mevcuttur.

 Çorlu Kreş - Ceylan'ın Rüyası Kreşine Sizleri Bekliyoruz


2010 tarihinde kurulduğumuzdan beri göstermiş olduğunuz


Güven ve İlgiye Teşekkür Ederiz,Kreş İle İlgili Önemli Bilgiler


Kreş ve Yuva Seçerken -İyi Bir Kreşte Neler Olmalı ?

 

Kreş Ararken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir ?

 

 

Okul öncesi dönemde çocuğun temel gereksinimlerinden birtaneside oyun ve arkadaşlık ortamıdır.  Aileler  çocuklarının gelişimi için oyun ve arkadaşlığın doğal ortamı olan kreş ve yuvalardan destek almalıdır.  Kreşler yahut yuvaları seçerken, en doğru kararı siz verirsiniz.  Çocuğun ve sizin ihtiyaç ve beklentinize uygun bir seçim yapmalısınız ki, uyumu kolay olsun.

Bunun yanında, seçtiğiniz yuvanın temel bazı kurallara uygun olması gerekir.

 

 

 • Eğitim anlayışı

 • Fiziksel Özellikler

 • Personelin Niteliği

 •  

 •  

Şimdi yukarıda belirttiğimiz konulara değinelim.

Kurumun Eğitim Anlayışı Nasıl Olmalıdır?

 

 

 • Eğitim Programı ; çocukların yaş gruplarına ve gelişim düzeylerine göre hazırlanmalı ve size önceden iletilmelidir.

 

 • Program çocukların dikkat sürelerine ve ilgi alanlarına yönelik olmalı, çocuğun aktif katılımda olduğundan emin olunmalıdır. Çünkü 2-6 yaş grubu öğrenme sistemi somut, keşfe ve deneye dayalıdır. Çocuklara bu metoda uygun yapının hazırlandığından emin olunmalıdır.

 

 • Etkinliklerin önemli bir bölümü oyun şeklinde olmalı, çocukların yaratıcılığını ortaya çıkarmasına, kendini rahatça ifade edebilmesine olanak sağlamalıdır.

 

 • Gruplar en fazla 12 çocukla sınırlanmış olmalıdır.

 

 • Bunların yanında, doğru cinsel kimliğin kazanılmasını pekiştirici olunmalı, farklı cinsiyetlere ilişkin önyargılar giderilmelidir.

 

 • Okul-aile işbirliği çeşitli boyutları ile geliştirilmelidir.

 

 • Toplumsal değer yargılarını kazandırmak için saygı, doğruluk, yardımlaşma gibi temalar vurgulanmalıdır.

 

 • Özbakım çalışmaları yanında özdenetim kurallarının ve birarada yaşama kurallarının yerleşmesine olanak sağlamalıdır.

 

Kreş Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Fiziksel Özellikler

 • Mekanlar hoş, zevkli ve temiz döşenmiş, gerektiğinde kolayca değiştirilebilir olmalı,
 • Çocukların rahat ve özgür oynayabilecekleri oynayabilecekleri oyun alanları bulunmalı,
 • Lavabo ve klozetler çocuklara uygun ve hijyenik olmalı,
 • Kreş temel donanımında uygun malzeme kullanıldığından emin olunmalıdır. (Su bazlı boya, kaymaz zemin gibi)
 • Ayrıca yuvanın, çocukların açık havada rahatça oynayabilecekleri salıncak, tahteravalli, kum havuzu, kaydırak bulunan büyükçe bir bahçesi bulunmalıdır
 • Kreş- Yuvanın güvenlik için aldığı önlemler yeterli olmalı, kreş kapısının kontrol altında olduğundan emin olunmalıdır.
 • Eğitim etkinliklerinin gerçekleştirildiği iç mekanın amaca uygun malzeme ile döşenmiş olmalıdır. Evcilik köşesi, blok köşesi (lego, küp gibi), sanat köşesi, müzik köşesi, kitap köşesi, serbest alan (Jimnastik, dans gibi), araba köşesi gibi bölümler olmalıdır. Tüm bu malzemelerin çocukların gelişim düzeylerine uygun, tam, temiz, eksiksiz olması bir kreş için çok önemlidir.
 • Mutfak temiz ve ferah olmalıdır.

Kurum Personelin Niteliği ?

 • Okul kurucusu, sorumlu müdür ve öğretmenler çocuk gelişimi ve eğitimi alanında nitelikli olmalıdır.

 

 • Personel çocukların ihtiyaçlarına duyarlı, sevgi ve şefkati esirgemeyen bir yapıda olmalıdır.

 

 • Çocuklara sevginin yanında birey olark saygı gösterilmelidir. Çocukların bireysel ihtiyaçlarına göre, kural haline getirilmemek şartıyla küçük değişikliklerin yapılabilmesi ona birey olarak saygının bir ifadesi olabilmektedir.

 

 • Sağlıklı bir beslenme programı, çocuğun gelişimi için son derece önemlidir. Bu nedenle, günlük mönünün  bir diyetisyen tarafından hazırlanmış olmasına dikkat edilmelidir.

 

Tüm bunların yanında,  dilediğiniz zaman çocuğunuzu ziyaret edebilme olanağı size güven verecektir.  Bunda dikkat edilmesi gereken tek nokta, herhangi bir etkinlik yapılıyor ise, sizin çocuğunuza görünmeden izlemenizdir ki, dikkatleri dağılmasın.

 

 

Yuvalara ziyaret için uygun saatler sabah saatleridir. Bu ziyaretlerde çocuğunuzun da yanınızda olmasına özen gösterilmelidir.  Öngörüşme büyük önem taşımaktadır. Önceliklerinizi  ve beklentilerinizi gözden geçirip ilk ziyareti yapmanızda yarar var.  İlk ziyaret ve ön görüşmede kurum yöneticileri ile yapacağınız sohbet, bu açıdan belirleyici olacaktır.  Kurum yetkililerinin sürekli okulda olup olmadığını, çalışan öğretmenlerin ve  çocukların mutlu olup olmadığını gözleyebilmek için ilk ziyaret bir fırsat olabilir. Ayrıca yine bu ziyaretlerde, öğretmenin grupla ilişkileri,  özbakım kurallarını verişi, gruptaki çocuklardan bazıları ile igilenirken, diğerlerini kime teslim ettiği de gözlenebilir.

 

Not:İlgili Makale Açık Kaynaktan Alınmıştır


 

Öğretmenlerimizden:

Merhaba, çok yakında çocuğunuzun öğretmeni olacağım. Onlarla resimler yapacak, şarkılar söyleyecek, faaliyetlerimle onlara her gün yeni şeyler öğretmeye çalışacağım. Okulumuzda oynanabilecek birçok değişik oyuncak ile hayal güçlerini geliştirecek oyunla eğitimi birleştireceğim. Güzel bahçemizde gönlümüzce eğlenecek ve çocuklarımla meyve toplayacağım.

 

ÇOCUĞUNUZLA TANIŞACAĞIM GÜNÜ İPLE ÇEKİYORUM.

 

ÇOCUĞUNUZU EN AZ SİZİN KADAR SEVECEĞİMDEN HİÇ ŞÜPHENİZ OLMASIN.

 

KONTENJANIMIZ DOLMADAN SİZİ BEKLİYORUM.

 

Çorlu Kreş Ceylan'ın Rüyası Kreşi ve Gündüz Bakımevi

 

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Tekirdağ İl Müdürlüğü Gözetiminde Eğitim Vermektedir.

Misyonumuz:

   

Samimi, bakımlı, ve korunaklı bir kreş; Profesyonel ve kaliteli bir eğitim; Çocuklarımıza güler yüz ve psikolojik destek; İşini zevkle yapan eğitim kadromuz ile

ATATÜRK İLKE VE DEVRİMLERİ IŞIĞINDA

ÖZGÜVENLİ, ÇAĞDAŞ VE DONANIMLI NESİLLER YETİŞTİRMEK

Vizyonumuz:

 

     Çocuklarımıza okul öncesi dönemde eğitimi eğlenceyle sunarak kişisel gelişimlerini sahip oldukları yetenekleri doğrultusunda yönlendirerek daha başında oldukları bu uzun yolda çocuklarınızın doğru bir başlangıç yapmalarını sağlamaktır.

 

Soru   :Neden Çocuğumu Kreşe Gönder meliyim?

Cevap: Çocukların oyun yaşı olarak bilinen 2-6 yaş döneminde sosyal çevreye uyum, paylaşımın artması ve anneden ayrılarak kişilik gelişiminin başlaması için çocuklarınızı kreşe göndermenin önemli bir unsur olduğu belirten eğitim uzmanları, okul öncesi eğitimin önemini her mecrada vurgulamaktadır.

 

Soru   :Kres Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Nedir?

Cevap:Vizyonunu, Misyonunu Doğru Belirlemiş ve Sevgi ile Eğitimi Birleştirebilmiş Olmalarıdır.

    Öğrencilerimiz

Çorlu Belediyesi Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliğinde Sahne Aldı

 

Eğitim Yılı Sonu Gösteri Tanıtımımız:

 

Eğitim Yılı Sonu Gösteri Sonu Mutluluğumuz:

 Çorlu Kreş Ceylan'ın Rüyası Kreş ve Gündüz Bakımevi - Tekirdag

Muhittin Mahallesi, Füsunoğlupaşa Caddesi, Mehtap Sokak, Bağlar Mevkii Evren Villaları No:4 Corlu TEKİRDAĞ

Tel : 0282 654 20 49 / 0532 342 42 00  E-Posta : bilgi@ceylaninruyasi.com

http://www.ceylaninruyasi.com

Çalışma Saatlerimiz Hafta İçi:07:00-19:00 Çorlu Ceylan'in Ruyası Kreş ve Gündüz Bakımevi Hizmetinizdedir

 

Facebook Sayfamız
web tasarım 59